Ó, milyen büszke is voltam magamra, hogy hosszú hetek elteltével még mindig csípésmentes vagyok! Milyen jót mosolyogtam a tetőtől talpig védőfelszerelésbe öltözött, gyakorlott méhészeken, amikor egy-egy keretmustrát követően számbavették sajgó csípéseiket! Hogy forgattam a szemeimet és sóhajtoztam az égre tekintve: „Férfiak! Már egy apró kis szúrásból is akkora ügyet csinálnak…”! Na, most megkaptam.
Kedd hajnalban, méhszállítás közben véletlenül belenyúltam egy bogárba, aki kapva kapott az alkalmon, hogy megszabadítson ezen a téren a szüzességemtől. Én voltam a buta, hiszen kesztyű nélkül pakolásztam az autóban, miközben a fiúk a platóra sorolták fel a szállítandó fiókokat. Ilyenkor nagy a valószínűsége, hogy a megbolydult állatkák bemenekülnek a fülkébe, és akár csak órák múlva bújnak elő rejtekhelyeikről. Szerencsére, tartok magamnál kézfertőtlenítőt, így ezzel gyorsan bekentem az ujjbegyemet, hogy legalább a fertőzést megússzam. (A kézfertőtlenítővel normál esetben csínyján kell bánni, hiszen ez többnyire illatosított folyadék, és mint ilyennek, használatát a méhek közelében kerülni kell. Jelen esetben azonban én a kocsiban maradtam, és nem kellett tartanom a méhek támadásától.)
Egyetlen csípéske kedvéért talán bele sem fogtam volna egy önálló bejegyzés írásába. De a java még csak ezután következett.
A kaptárak felpakolásában volt segítségünk, 150 km-rel és jónéhány órával odébb viszont lerakodni már KJ-vel kettőnknek kellett. Ez nem gond, hiszen összeszokott páros vagyunk. Ő dirigál, én meg ugrok.
A baj ott kezdődött, amikor leemeltünk a platóról egy fiókot, és én hátrafelé lépdelve belerúgtam egy már korábban odatett kaptárba. A kaptártető félrecsúszott, és… A következő pillanatban tucatjával csüngtek a méhek a nadrágom mindkét szárán, mérgüket agresszívan pumpálva a bal bokámba és a jobb térdembe. Meg kell, hogy mondjam, abban a percben nem éppen a „nem mozogni, nem ugrálni, nem hessegetni” aranyszabály volt az első gondolatom. KJ persze rögtön emlékeztetett erre, miközben elkapta a füstölőt, és vadul füstölni kezdett. Ezer tűként hasított a fájdalom a bokámba, és még az sem nyugtatott meg, hogy tudtam, a méhek ezért az élettükkel fizetnek.
Természetesen, az akció idején már én is teljes védőruházatot viseltem: zárt cipő, zokni, hosszú, nem testrefeszülő nadrág, pulóver, kesztű, szita. Mindezek ellenére a az elkövetkezendő majd’ 3 napot bicegve, feldagadt bokával, többnyire felpolcolt lábbal, ágyban fekve töltöttem. Kaptam mérget rendesen, hiszen kedd estére a lábam véraláfutásos lett és a lázam is felment. Nem csak kézfertőtlenítőt, de minden esetben kálcium injekciót és vízben oldódó kálcium port is tartunk magunknál. Ezek olyan kötelező elővigyázatossági tartozékok, amit azoknak a méhészeknek is magukkal kell hordaniuk, akik nem allergiásak a méhcsípésre.
A beavatás megtörtént tehát. Ha pozitívan akarom szemlélni az esetet, ingyenes apiterápiás kezelésen vettem részt. Még néhány ilyen baleset, és nem kell aggódnom az időskori reuma miatt.
Szia Anita!
Lelkes olvasója lettem a blogodnak :)) tetszik:))
Brava!
Csak így tovább!
üdv:I.
Ciao Ildikó!
Köszönöm szépen! Örülök, hogy tetszik. És gratulálok neked, mint első hozzászólónak! 🙂 Már érdemes volt belekezdeni… 🙂
A presto, ciao! A.